• وبلاگ
  • نکاتی در مورد طراحی سایت آموزشی

نکاتی در مورد طراحی سایت آموزشی

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
نکاتی در مورد طراحی سایت آموزشی

 طراحی سایت آموزشی مناسب، موجب ایجاد یک ارتباط مناسب بین آموزشگاه و متقاضیان آموزشی می شود، خدمات آموزشی باید به بهترین شکل ممکن در سایت قرار گیرند تا متقاضیان مختلف، به خوبی بتوانند از آنها استفاده نمایند.

امروزه انسان با استفاده از یک سری راه های ارتباطی جدید به خوبی می تواند بسیاری از فعالیت های خود را به خوبی انجام دهد. بیشتر مشاغل مختلف هر کدام به نحوی به اینترنت و فضای مجازی وابسته هستند، موسسات آموزشی مختلف نیز از این قاعده مستثنی نیستند به همین خاطر است که طراحی سایت آموزشی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

مزایای طراحی سایت آموزشی

مزایای طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی باعث شده است تا افراد بسیار زیادی از خدمات آموزشگاه بتوانند به خوبی استفاده نمایند، یک سایت آموزشی مناسب موجب می شود تا هر فرد در هر زمانی که بخواهد به آموزشگاه شما دسترسی داشته باشد و بتواند از آن استفاده کند، مراجعه به سایت برای انجام فعالیت های مختلف موجب صرفه جویی در زمان نیز می شود.

اگر تا به امروز تعداد مراجعه کنندگان آموزشگاه شما محدود و کم بوده، بهتر است به فکر طراحی سایت آموزشی باشید زیرا در غیر این صورت مراجعه کنندگان آموزشگاه شما بسیار محدود و کم خواهند بود اما با راه اندازی سایت آموزشی مناسب شما می توانید تعداد متقاضیان آموزشی خود را تا حد زیادی افزایش بدهید که مسلماً این موضوع باعث پیشرفت چشمگیر شما خواهد شد.

همچنان ویروس کرونا در زندگی همراه ما است به همین خاطر انجام اینترنتی و مجازی بسیاری از فعالیت ها در اولویت قرار دارند. در واقع امروزه طراحی سایت آموزشی مناسب بیشتر از قبل مورد اهمیت قرار گرفته است، امروزه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در خانه مشغول به مطالعه هستند که مسلماً یادگیری بسیار از دروس نیازمند معلم و همراه است و اکثر افراد نمی توانند این کار را به تنهایی انجام دهند به همین خاطر است که آموزش آنلاین و غیر حضوری بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است.

افراد بسیاری به دنبال ویدیو و جزوه های آموزشی هستند. با راه اندازی سایت آموزشی می توانید مطالب کاربردی و مفید بسیار زیادی برای تحصیل دانش آموزان و یا دانشجویان در اختیارشان قرار دهید، مسلماً اگر این مطالب، ارزش علمی بالایی داشته باشند آنگاه افراد بسیاری روزانه به سایت شما مراجعه خواهند کرد و این موضوع نوعی تبلیغ نیز برای شما محسوب می شود زیرا از این طریق می توانید تعداد دانش آموزان و مراجعه کنندگان خود را چندین برابر کنید.

آموزشگاه های مختلف با اهداف متنوع می توانند برای پیشرفت موسسه خود به دنبال راه اندازی سایت ایده آل آموزشی باشند، امروزه بسیاری از مشاغل کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده اند اما فقط بعضی از این افراد موفق می شوند تا کسب و کار خود را رونق دهند، دلیل این موضوع نداشتن یک سایت ایده آل و حرفه ای برای رسیدن به اهداف است، یک سایت ایده آل باید از جهات مختلف مورد بررسی قرار بگیرد تا نتیجه بسیار چشمگیر و موثری در کسب متقاضی داشته باشد.

ویژگی های سایت آموزشی ایده آل

ویژگی های سایت آموزشی ایده آل

برای طراحی سایت آموزشی مناسب باید نکات بسیار زیادی را در نظر بگیرید برای مثال، هدف و نوع کاربرد سایت آموزشی اهمیت بسیار زیادی دارد و طراح سایت حتماً باید این مسائل را در نظر بگیرد تا بتواند سایت مناسب و کاربردی متناسب با خواسته شما را طراحی کند.

هر چقدر سایت طراحی شده کاربردی تر باشد، آنگاه روز به روز به تعداد مراجعه کنندگان افزوده خواهد شد، اگر طراحی سایت آموزشی به درستی انجام گیرد آنگاه کاربران به خوبی می توانند از خدمات مطلوب آموزشگاه شما استفاده کنند و جذب موسسه شما شوند.  سایت طراحی شده باید انعطاف پذیر باشد تا از این طریق  مطابق با اهداف آینده، تغییرات ساده و یا بزرگ را به آسانی در سایت بتوان اجرا کرد برای مثال گاهی نیاز است تا زبانی دیگر نیز به سایت اضافه شود.

امروزه بسیاری از افراد برای ورود به سایت های مختلف از موبایل هوشمند خود استفاده می کنند به همین خاطر اگر صفحه سایت طراحی شده شما برای گوشی و یا تبلت مناسب نباشد آنگاه کاربر نمی تواند به خوبی وارد سایت شود و از خدمات آن استفاده نماید به همین خاطر شما ممکن است مراجعه کنندگان زیادی را به خاطر همین موضوع از دست بدهید.

در واقع طراحی سایت آموزشی با یک هدف مشخص صورت می گیرد بنابراین سایت طراحی شده در راستای هدفی که دارد باید مطالب و اطلاعات مناسبی را ارائه دهد در غیر این صورت چندان مورد توجه کاربران قرار نمی گیرد برای مثال یکی از سایت های آموزشی پرکاربرد مربوط به دانشگاه ها است که در چنین سایتی کاربر انتظار دارد به راحتی بتواند از قسمت دسته بندی دانشکده مورد نظر خود را انتخاب نماید و بتواند نیاز خود را پاسخ دهد.

مراجعه کنندگان انتظار دارند تا در کمترین زمان ممکن بتوانند به خواسته و نیاز خود دسترسی پیدا کنند به همین خاطر سرعت سایت باید بسیار بالا باشد تا مراجعه کنندگان زمان زیادی را صرف باز کردن صفحه سایت شما نکنند، بسیاری از مراجعه کنندگان به دلیل سرعت پایین سایت ها از ورود به آنها اجتناب می کنند به همین خاطر همواره توصیه می شود تا طراحی سایت آموزشی خود را به افراد متخصص و کاربلد بسپارید تا سایت شما از هر نظر منحصر به فرد و کاربردی باشد و دیگران بتوانند از آن استفاده کنند.

طراحی سایت آموزشی باید با خلاقیت و ایده های جدید انجام گیرد، این موضوع موجب افزایش اعتبار سایت شما نیز خواهد شد، معمولا برای طراحی سایت آموزشی یک اتاق فکر ویژه در نظر گرفته می شود تا افراد متخصص و کاربلد بتوانند ایده های جدید و مناسب را برای سایت پیشنهاد دهند.

نکاتی در مورد طراحی سایت آموزشی

نکاتی در مورد طراحی سایت آموزشی

هر آموزشگاه و یا موسسه یک لوگو و نشان خاصی دارد که بهتر است در طراحی سایت آموزشی از آن لوگو استفاده شود تا از این طریق سایت شما اعتبار بیشتری پیدا کند و کاربران نیز با مشاهده آن لوگو به خوبی بتوانند آموزشگاه شما را تشخیص دهند.

ظاهر سایت آموزشی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، ممکن است برخی از متقاضیان برای اولین بار به سایت شما مراجعه کرده باشند در چنین شرایطی ظاهر سایت تاثیر چشمگیری در ذهنیت آنها نسبت به آموزشگاه شما خواهد گذاشت.

رنگ و طرح سایت را با توجه به هدف آموزشگاه خود انتخاب نمایید سعی کنید از رنگ های جیغ و پررنگ که باعث اذیت چشم می شوند اجتناب کنید. رنگ های خنثی و مناسب بسیار زیادی وجود دارد که شما با توجه به نوع حرفه خود می توانید از آنها استفاده نمایید، هر رنگ یک پیام و انرژی خاص را به مخاطب منتقل خواهد کرد به همین خاطر انتخاب رنگ تاثیر بسیار مهمی در موفقیت سایت آموزشگاهی شما دارد.

در طراحی سایت آموزشی حفظ اطلاعات کاربران نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، خدمات بسیار ویژه و مهمی را در طراحی سایت آموزشی می توان در نظر گرفت که این موضوع به نوع سایت شما و هدفی که دنبال می کند بستگی دارد.

شما می توانید از سایت آموزشگاهی خود بهترین استفاده را داشته باشد برای مثال می توانید از این سایت برای معرفی هر چه بهتر خود و خدمات موسسه استفاده نمایید تا از این طریق افراد بیشتری را برای ثبت نام و مراجعه به آموزشگاه جذب نمایید، استفاده از کلیپ های مفهومی و استفاده از تصاویر آموزشی می تواند کار شایسته ای برای معرفی هر چه بیشتر موسسه شما باشد.